Nasz organizm ma niezwykłe możliwości obrony przed zagrożeniami, regeneracji i cofania chronicznych schorzeń. Trzeba mu tylko stworzyć do tego odpowiednie warunki, zadbać o prawidłowe odżywianie, sen, aktywność fizyczną, zarządzać stresem, budować szczęśliwe relacje z ludźmi, mieć poczucie sensu i celu w życiu.

 

Dieta kojarzy się z odchudzaniem, ale w rzeczywistości dotyczy praktycznie wszystkich schorzeń chronicznych. W ciągu ostatnich lat nastapiło wiele odkryć i zostały opracowane protokoły leczenia chorób, uznawanych dotąd za nieuleczalne, jak Alzhaimer, SM czy nowotwory. W zakładce Katalog Chorób znajduje się więcej informacji na temat chorób chronicznych.

 

Medycyna doskonale sprawdza się w leczeniu stanów ostrych i urazów. W zakresie chrób chronicznych często ponosi porażki, koncentrując się na farmakologicznym leczeniu objawów, a nie pierwotnej przyczyny choroby. Prawidłowe odżywianie i zmiana nawyków żywieniowych powinna zawsze być pierwszym wyborem, przed terapią famakologiczną. Na każdym etapie w diagnozie i ustalaniu terapii powinien być zaangażowany lekarz, ale ostateczne decyzje zawsze należą do Ciebie. Często najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z całego zespołu terapeutycznego, w skład którego wchodzi lekarz, dietetyk, coach stylu życia, fizjoterapeuta czy psycholog, w zależności od potrzeb. 

 

Dieta nie musi, a nawet nie powinna, oznaczać głodowania i ciągłych wyrzeczeń. Można prawidłowo się odżywiać jednocześnie czerpiąc przyjemność z jedzenia. Samo odżywianie to zbyt mało, żeby wyleczyć chroniczne schorzenia - konieczna jest modyfikacja nawyków związanych ze stylem życia. To właśnie mam na myśli mówiąc hasłowo o "leczeniu dietą".

Co to znaczy leczenie dietą?

 Leczenie dietą 

Healthy Habits  Marcin Biernat

Dietetyk  i  Trener stylu życia

rejestracja  telefoniczna

+48 574874044

kontakt@healthyhabits.pl

Gabinet diety i stylu życia.

 

Pomogę Ci odzyskać zdrowie